Piec wolnostojący – efektowny dodatek do nowoczesnego salonu

Piec wolnostojący – efektowny dodatek do nowoczesnego salonu

 

Szukasz ciekawego kominka do nowocześnie urządzonego salonu? Sprawdź piece wolnostojące – znajdziesz je w wielu interesujących wariantach i dodatkowo nie wymagają one tak pracochłonnych prac montażowych jak zwykłe kominki.

 

Piece wolnostojące, które nazywane są też kozami lub kominkami wolnostojącymi, dzisiaj znów wracają do łask, ale w całkowicie odmienionej wersji. W sklepach można znaleźć wiele pięknych modeli zarówno w stylu retro, jak i nowoczesnym. Wykonane z wysokiej jakości żeliwa i stali są w stanie zapewnić wyjątkowy komfort cieplny i jednocześnie trwałość na lata – kominki wolnostojące nie wymagają też tak skomplikowanych prac montażowych jak zwykłe kominki. Wystarczy tylko umieścić piece kaflowe Warszawa w odpowiednim miejscu, najlepiej wcześniej przygotowując również podłogę tak, aby nie była narażona na wysoką temperaturę, a następnie podłączyć go do przewodu kominowego. W ten sposób montaż jest szybki i tańszy, a wesoło trzaskającym ogniem można cieszyć się jeszcze tego samego dnia.

 

Jeżeli interesują cię przede wszystkim piece wolnostojące w stylu nowoczesnym, w takim przypadku masz przed sobą wiele ciekawych propozycji. Piece tego rodzaju zwykle przypominają proste, geometryczne bryły – sześciany lub walce, nie mają ozdobników, dlatego świetnie wpisują się nawet w przestrzenie o minimalistycznych aranżacjach. Można zakupić je nie tylko w wersji montowanej do ściany, ale również jako narożne lub do ustawienia na środku pomieszczenia. Najpopularniejsze to te w kolorze czerni i ciemnoszarym, ale również dostępne są w kolorach czerwonym, białym czy srebrnym, dlatego też można bez problemu dopasować je do stylistyki całego wnętrza, aby uzyskać jednolitą kompozycję przyjemną dla oka.

 

Ceny pieców wolnostojących wcale nie są takie wysokie – można znaleźć je już w cenach od około 700 złotych, ale w przypadku markowych i designerskich modeli mogą one wynosić nawet powyżej 5 000 złotych. Z ciekawymi propozycjami można zapoznać się już teraz przez internet i złożyć zamówienie online, a piec bezpiecznie zostanie dostarczony już w kilka dni pod wskazany adres.