Gdzie taniej kupować materiały budowlane i wykończeniowe?

Gdzie taniej kupować materiały budowlane i wykończeniowe?

 

Na koszt remontu czy wykończenia wymarzonego mieszkania w dużej mierze wpływają koszty zakupionych materiałów budowanych i wykończeniowych. W związku z tym poszukujemy najczęściej tych, które wyróżniają się jak najniższymi cenami.

 

Ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych zależne są od szeregu różnych czynników. Oprócz tego również można zakupić je w różnych sklepach w zróżnicowanych cenach. Jeżeli wobec tego chcesz kupić materiały w niskiej cenie, aby zmieścić się w danym przedziale, bardzo ważne jest zarówno dobranie niedrogich produktów, jak i również zakupienie ich w sklepach i hurtowniach, gdzie są one najtańsze.

 

Zanim zdecydujesz się na zakup materiałów w jednym ze sklepów, zawsze sprawdź, co oferują ci inne. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa takie jak „hurtownia materiałów budowlanych Warszawa”, aby zobaczyć, gdzie w stolicy znajdują się tego rodzaju punkty. Niektóre z nich prezentują ceny od razu na swoich stronach internetowych, inne z kolei wymagają przesłania zapytania ofertowego lub osobistych odwiedzin, aby otrzymać dokładniejsze informacje o kosztach. Różnice mogą wynosić nawet nie kilka, a nawet kilkanaście procent, dlatego też oszczędności mogą iść nieraz w setki lub nawet tysiące złotych w przypadku większych zakupów.

 

Przy szukaniu niskich cen warto też zwrócić uwagę na dodatkowe kwestie dotyczące transportu materiałów oraz ewentualnych rabatów, co także wpływa na końcowe koszty. W niektórych hurtowniach można skorzystać z darmowego transportu w określonej odległości, w innych trzeba będzie pokryć te wydatki samodzielnie. Także w niektórych hurtowniach na klientów czekają też obniżki – nawet 1-3% rabatu pozwala na sporą oszczędność

 

Warto też sprawdzać oferty na różnych portalach ogłoszeniowych – można nieraz zakupić materiały w bardzo atrakcyjnych cenach, na przykład te, które pozostały sprzedawcy po budowie. Czasami można znaleźć je też w sklepach stacjonarnych w formie końcówek kolekcji, niemniej jednak zwykle ich ilość jest już wtedy ograniczona.